Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNÍ NABÍDKA KNIH

A.Schneider: CORPUS CHRISTI - SVATÉ PŘIJÍMÁNÍ 
A OBNOVA CÍRKVE

Víra, láska a úcta k Eucharistii je pro křesťana naprosto zásadní. Tato knížka nás vede k hlubšímu zastavení u uchopení tajemství, jímž je podivuhodná svátost Eucharistie.

E.Vella: SRDCE PASTÝŘE

Ve světle Božího slova i svých letitých zkušeností z církve autor dokládá, jaký charakter by měla mít služba vedení v církvi a jaká jsou s ní spojená úskalí. Netýká se jen kněží, ale i rodičů nebo vedoucích na jakékoli úrovni- zkrátka každého člověka, jehož úkolem je vést svěřené lidi ke Kristu.

P. Edwardsová: MALÁ CESTA UZDRAVENÍ

Kniha obsahuje nejen řadu svědectví o tom, jak Bůh uzdravuje prostřednictvím modlitby, ale přináší i jednoduchý návod, jak přistoupit k modlitbě za uzdravení vzpomínek.

V.Smékal: O LIDSKÉ POVAZE

Krátká zamyšlení nad psychikou a duchovní kulturou osobnosti.

M.Svatošová: BŮH MEZI HRNCI

Autorčiny úvahy nad Písmem jsou vlastně velmi osobními rozhovory s Bohem o nejrůznějších záležitostech každpdenního života. Učí nás žít z víry v naší všednodennosti, doslova i ,,mezi hrnci“, jak to kdysi vyjádřila Terezie z Avily.

Svatošová: MÁME SE PROČ RADOVAT

Autorka v osmdesáti úvahách nad Písmem probouzí ve čtenáři vědomí, že k životu z víry neodmyslitelně patří radost. Nechme se inspirovat nabízenými životními postřehy a vnášejme radost do vlastního života.

I.Šulík: JEDENÁCTÉ PŘIKÁZÁNÍ

V knížce svěžích pohledů ze života a duchovních úvah rezonují pojmy jako láska, spravedlnost, víra, světlo, odpuštění. Stručné, ale obsahově bohaté texty spojuje myšlenka: Bůh je laskavý a milosrdný.

V.Barátová: VELKÁ MALÁ TEREZIE

Knížku tvoří krátká zamyšlení nad vlastními slovy svaté Terezie z Lisieux.

D.Agasso: PAPEŽ  JAN XXIII.

Ze života papeže, kterého nazývali dobrotivý papež.

A.Tornielli: KVÍTKY PAPEŽE FRANTIŠKA

Kniha obsahuje řadu momentek, nenadálých situací a setkání, ale i zajímavé úryvky z kázání  a záznamy nečekaných telefonátů papeže Františka. Jde o sbírku autentických příhod, které nám pomohou lépe poznat papeže Františka.

G. Marianelli: MISTR KUNG-FU NA LOPATKÁCH

Strhující příběh obrácení mistra bojových umění líčí, jak é si Bůh volí prostředky k obrácení sebestředného a suverénního člověka.

P. D.Prieto: AŽ NA VRCHOL

Přepis exercicií, které vedl krátce před svou tragickou smrtí v horách otec Pablo, známý z filmového dokumentu Poslední vrchol. Čtenáři se tají dech, když se dozvídá, že exercitátor hovoří o nutnosti ,,udělat definitivní krok k nebi“, a den nato už je sám Pánem života vyzván, aby tento definitivní krok učinil...

Ilibagiza: RŮŽENEC MI ZACHRÁNIL ŽIVOT

Autorka volně navazuje na své nejznámější knihy Přežila jsem a Odpustila jsem.

Ch.Norris: JAKÝ JE DOOPRAVDY CHUCK NORRIS

Nyní, poprvé v dějinách, nám skutečný Chuck Norris prozradí 100+1 svých nejoblíbenějších hlášek, které o něm kolují. Za každou následují pravdivé příběhy ze života a některé zásady a moudra, kterými se sám řídí.

J. Barhoň: PRINCEZNA Z PIVOVARU

Nové úsměvné příběhy oblíbeného autora.

D.Goso: FARÁŘSKÉ VTIPY

Autor působí jako kněz v turínské diecézi.

L.CERRITO: Z BOŽÍ KANCELÁŘE

Krátké příběhy k pobavení i k zamyšlení.

J.VAŠÁK: RECEPTY NAŠICH BABIČEK

Ve sbírce receptů chceme zavzpomínat na kuchařské umění a nápaditost našich babiček Můžete si vybrat z řady receptů, které byly rychlé, chutné a v neposlední řadě i levné. Potěšte  svou rodinu obědem nebo večeří za pár korun.

10 RAD PAPEŽE FRANTIŠKA PRO DOBRÝ ŽIVOT

V malé brožurce nám Svatý otec František nabízí deset jednoduchých rad, které se mohou stát základem vyrovnaného života v jakémkoliv životním stavu.

Papež František: DOBROTA A MILOSRDENSTVÍ

Krátké úryvky z homilií.

SVATÝ JAN PAVEL II.

útlá brožurka

DOPŘEJ SI KAŽDÝ DEN DOBRÝ SKUTEK

Dárková knížečka s citáty na každý den.

Kodet: KŘÍŽ

Útlá obrázková knížečka s citáty.

 

KNIHY PRO DĚTI

BIBLE KE KŘTU

Obrázková Bible spojuje v jedno biblické příběhy, rodinný rodokmen, proroky,  i modlitby  v prvních letech života dítěte. Knížka je vhodná pro první seznámení s Písmem a zároveň se může stát cennou osobní památkou na křest.

BIBLE K PRVNÍMU SV. PŘIJÍMÁNÍ

Vybrané příběhy z Bible s krásnými ilustracemi mohou být dobrým dárkem, ale i pomůckou při objevování pramene Boží lásky.

TVŮJ KŘEST

Dárková knížka vhodná jako památka na křest s možností poznámek a založení fotografií na první velkou životní událost dítěte.

BERÁNEK

Příběhy k prvnímu svatému přijímání od známého polského spisovatele Jana Twardowského. S citem přibližuje neviditelný svět víry i lidské srdce s jeho dobrými i zlými sklony.

O TŘECH STROMECH

Tento tradiční libanonský příběh, který povzbuzoval víru dětí již 
po mnoho generací, 
jistě zaujme i malé české čtenáře.

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Anselm Grȕn živým a neotřelým způsobem vypráví nejmenším dětem příběh všech příběhů. Vše doprovázejí krásné ilustrace Giuliana Ferriho.

DĚTI SE PTAJÍ, ODBORNÍCI ODPOVÍDAJÍ

Jak to vypadá v nebi?; Má Bůh rád také zlé lidi?; Proč je na světě dobro a zlo?; Proč se neděje to, co bych chtěla?; Jak to, že jsou vykopávky pravěkých lidí, když první lidé byli Adam a Eva? Na tyto a další otázky dětí odpovídají známé osobnosti např. Eben, Prekopová, Orko Vácha, ...