Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 Fotobanka

Na různých akcích naší farnosti se vždy najdou fotografové. Pokud patříte mezi ně, můžete se zapojit do Fotobanky (následnému zdroji pro Fotogalerii webu): napište správci (mendis(at)seznam.cz - "at" nahrazuje zavináč) a domluvte si způsob předání.

 

 

Základní pravidla:

 

- velikost: max 1 MB (stránky mají omezený prostor)

 

- kvalita: ostré, barevné nebo černobílé

 

- množství: max. 50 fotek/akci (správce si vyhrazuje z kapacitních důvodů omezit počet fotek)

Správce si vyhrazuje právo průběžně pravidla vlivem okolností upravovat!

 

 

 
 
Po roce se u nás 27. 6. 2010 uskutečnil
 
 
  Farní den
 
 
Podrobný program
 
- film Milionář z chatrče - předprogram v sobotu od 21,30
- svátostné požehnání (14,30)
- žehnání farní lezecká stěna (15,00)
- prohlídka věže a sákristie (15,00 - 18,00)
- soutěže pro malé a velké (15,00 - 17,00)
- živá hudba - skupina Modrá pečeť (16,00 - 19,00)
- den otevřených dveří ve farním sklepě (17,30 - 19,00)
 
Občerstvení zajištěno!

Všem dárcům vřelé Pánbůh zaplať!!!

 

 
Všichni "kosteloví" i "nekosteloví" jsou srdečně zváni!!!

 

 

 

 

Noc kostelů 2010

 

 

Obrazek

 

Naše farnost se připojila k akci Noc kostelů, která proběhla 28. 5. 2010.

 

 

Využít jste mohli:

- setkání s ostatními účastníky u vína z farního sklepa

 

- koncert Svatováclavského sboru a orchestru

 

- promítání dokumentu Ivetka a hora

 

- meditaci - prostor pro ztišení

 

- prohlídku kostelní věže.

 

Pro děti bylo připraveno překvapení - objevte tajemství sakristie!

 

Program Noci kostelů v naší farnosti naleznete zde

.

 

 

Těšíme se s vámi zase příští rok!!!

 

 

 

 

 

Oslava narozenin o. Petra Karase

 

V neděli 11. října jsme při „desáté“ mši spolu s naším duchovním otcem o. Petrem děkovali za 40 let jeho života. O. Petr zmínil při promluvě důležité okamžiky a události ve svém životě, jak vnímal, že ho Bůh vedl. Pak jsme byli všichni pozváni do Obecního domu, kde jsme mohli společně tuto událost oslavit. Tam nás čekalo výborné pohoštění (velký úspěch nejen u dětí měla čokoládová fontána – mňam) a možnost být pospolu. K večeru se objevila i cimbálka, a tak se i zpívalo a tancovalo.

Myslím, že nám tam bylo dobře, tedy otče Petře, děkujeme moc!

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice
 
(27. - 29. 9. 2009)

 

 

Dokumenty

Prezentaci o životě papeže Benedikta XVI. si můžete prohlédnout zde.

Promluvy papeže Benedikta XVI. naleznete zde (kliknutím na příslušné město): Brno, Stará BoleslavVšechny promluvy si můžete stáhnout zde (ZIP).

 

 

Papež Benedikt XVI. v Brně

Své dojmy z liturgie s papežem Benediktem XVI. v Brně můžete sdělit ve Vzkazech.

Budeme vděční také za postřehy zaslané správci mailem (stačí krátká svědectví) - anonymitu v nutných případech plně zaručujeme!!!

Dále budeme rádi, když také zašlete své fotky ze setkání v Brně (zvláště pokud se Vám podařilo zachytit papeže v papamobilu)

Fotografie ze mše sv. v Brně naleznete ve Fotoalbu.

 

 

 

 

 Pouť rodin na sv. Hostýn

(25. července 2009)

I letos jsme se mohli zúčastnit farní pouti na “Hostýnek”. V sobotu ráno vyjely z Bojanovic čtyři autobusy a někteří další, stejně jako my, vyrazili autem. (Často kvůli malým dětem, pro které autobus ještě není.) Disciplinovaně jsme nechali auto v Bystřici na parkovišti a čekali na “dopravu” (autobus, který nás vyveze nahoru k bazilice, nad níž se černaly mraky). Autobus měl bohužel zpoždění, a tak jsme nestihli ani průvod ani začátek mše. Během ní začalo hodně pršet. Takže po pokrmu duchovním jsme rychle zamířili načerpat sil tělesných. A protože poutníků bylo na Hostýně hodně, fronty na jídlo byly dost dlouhé. Ale přece jen jsme se guláše, řízku a jiných dobrot dočkali.

V jednu hodinu jsme se vrátili do chrámu ke svátostnému požehnání a pak jsme ještě prošli s modlitbou 14 zastavení křížové cesty. Při ní nás zase zaléval déšť, který trochu urychlil náš odjezd z místa, kde jsme jistě načerpali mnoho milostí a kde jsme svěřili svoje prosby do rukou Té, která o nás ví a mocně se za nás přimlouvá.

 

 

 
 
Farní den
 
 

 Navzdory nejistému počasí v tomto období se podařilo 28. 6. 2009 podruhé v naší farnosti uskutečnit Farní den. Neoficiálně začal v sobotu večer tradičním „letním kinem“ na farním hřišti, kde bylo možné zhlédnout snímek „Most do země Terabithia“. Tento pozoruhodný film vyprávějící o síle fantazie vidělo asi 50 diváků od dětí (nejmladšímu byly 4 roky) až po dospělé.

 

Oficiální část Farního dne začala Svátostným požehnáním, jež bylo doprovázeno průběžně zesilujícím deštěm. Naštěstí tato dešťová fronta brzy odezněla a návštěvnící se začali hrnout v hojném počtu (nedal se kvůli neustálé fluktuaci spočítat).

 

Děti se s nadšením účastnily biblické cesty – stanoviště na motivy biblických událostí, např.

 

„tunel“ Nebojte se! - plížení tunelem z lepenkových krabic

 

Boj s drakem - hod šiškou na cíl

 

Biblické dvojice - znalostní soutěž

 

Spouštění sv. Pavla z hradeb – sedačka na kladce a mezistromová lanovka; té nakonec neodolali ani dospělí, včetně našeho „stárnoucího“ důstojného otce

 

Babylonská věž – stavění z cihel nebo kostek

 

Zázračný rybolov – „lovení“ míčků z bazénku lžičkou (malé děti), vidličkou (starší děti), pozn. pro dospělé příště navrhuji příborový nůž nebo asijské jídelní hůlky:-)

 

David a Goliáš – střelba z praku na cíl

 

Trampolína „Radujte se!“ - úplný vrchol této soutěže

 

atd.

 

Jako další velký úspěch z loňského farního dne byl i letos instalován Lezecký kámen, kde se mohly vyřádit hlavně děti. Dospělí odvážlivci očkem pokukovali po obávané severní stěně...

 

Výhled z kostelní věže a možnost zazvonit si na naše zvony bylo také velké lákadlo.

 

Nejen pro nesoutěživé farníky bylo připraveno pohoštění „až se stoly prohýbaly“ díky dobrosrdečným darům našich farnic a farníků. Další ochotní farníci zabezpečovali nápojovou „ambulanci“, kde byl široký výběr chlazených i teplých nápojů.

 

K pohodové atmosféře vyhrávala českou folkovou klasiku kapela Modrá pečeť – dokonce dlouho „přesčas“.

 

Kdo byl přejezený sladkostí, mohl si svépomocí opéci sobě a svým blízkým tradiční poctivé české masové špekáčky.

 

Celý farní den byl velmi podařený díky „napravenému“ počasí a ochotě farníků nejen jej připravit (patří jim za to velký DÍK!), ale hlavně zúčastnit se jej.

 

Těšme se na další za rok...

 

 (fotky z farního dne 2009 jsou ve fotogalerii.)